Skocia e ka mposhtur Anglinë me rezultat 2:1, duke arritur fitore pas 15 vjetëve, në kuadër të xhiros së gjashtë në kualifilimet për botërorin “Rusia 2018”.

Golat në takim e sotëm për Anglinë e shënuan Chamberlain vetëm tre minuta pas inkuadrimit në lojë she Kane, kurse golat e barazimit për skocezët i shënoi
Griffiths nga godtija e lirë.

Nga ana tjetër po në këtë grup Sllovenia fitoi ndaj Maltës me rezultat 2:0, duke kaluar në vendin e dytë, kurse pas fitores së sotme Anglia është lideri me 15 pikë, pesë më shumë se kombëtarja sllovene./Korneri.net.

Artikulli paraprakKy është formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Turqisë! Atdhe Nuhiu fiton balotazhin me Besart Berishën….
Artikulli tjetërHamilton theu rekordin e shtegut “Gilles-Villeneuve” dhe barazoi rekordin e të ndjerit Senna