Kroacia pësoi disfatë të hidhur nga Estonia 3:0, që për shumëkë ishte bfasi, por ky duel i kushtoj shtrenjë anëtarit të Juventusit, Marco Pjaca.
Njëri ndër lojtarët më të talentuar të rinjë me dhimbje të madhe nës hpinë e ka lëshuar fushën e blertë në mesin e pjesës së dytë në Talin.

Për momenti nuk dihet se për çfarë natyre të lëndimit bëhet fjalë, sepse priten edhe onformacionet e para nga mjekët e përfaqësueses së Kroacisë, por sinjalet e mira nuk janë aspak pozitive.

 

Artikulli paraprakShqipëria humbi edhe miqësoren nga Bonje dhe Hercegovina
Artikulli tjetërItalia pa humbje në të gjitha miqësoret ndaj Holandës