Milan kërkon të ketë në skuadër Adnan Januzaj. Vicenzo Montella e dëshiron për sezonin e ri. Tashmë që kuqezinjtë janë në pronësinë e kinezëve, çështja e financave nuk duket më problem.
Pas Januzajt dy afrimet e tjera të mundshme janë Jose Sousa dhe Juan Cuadrado.

Sipas Gianluca di Marzio, Milani është e vetmja alternativë e Januzajt, pasi skuadra italiane po e kërkon me ngulm. Ditët në vazhdim priten të sjellin të reja në lidhje me të ardhmen e Januzaj.

Artikulli paraprakShako “mbytet” në Dhërmi… por më parë lë një porosi për fansat
Artikulli tjetërRike Roci tregon futbollistët që i propozuan pas fotove “hot”: Lojtari më seksi është…