Burime të “Korneri.net” të afërta më nënkampionin vjeshtor Llapin, bëjnë të ditur se skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina është përforcuar me brazilianin, Cristian Valencia Mosquera.

Mosquera tashmë ka mbërritur në Kosovë dhe është pritur nga zyrtarë të Llapit, kurse për detaje tjera “Korneri.net” do të ju informojë në kohë reale të nderuar lexues.

Artikulli paraprakZyrtare: Enis Manxholli largohet nga Trepça, por karrierën do ta vazhdojë në Mitrovicë
Artikulli tjetërFutbollisti i mençur shkon në Kinë