LIVERPOOL, ENGLAND - NOVEMBER 26: Retired football player Steven Gerrard is seen in the stand prior to the Premier League match between Liverpool and Sunderland at Anfield on November 26, 2016 in Liverpool, England. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Legjenda e gjallë e skuadrës angleze Liverpool, Steven Gerrard edhe zyrtarisht kthehet te dashuria e tij e fëmijërisë, te skuadra ku luajti tërë jetën përveç një viti e gjsmë në SH.B.A-së, dhe pasi doli publikisht dhe tha se nuk do të luajë më futboll aktiv, të gjithë e pritën duarhapur në Angli, atje ku do të drejtonte skuadrën MK Dons që gjendet krejt në fund në ligën e dytë.

Por, kjo nuk do të ndodh sepse Gerrard ka vendosur t’i kthehet ish-skuadrës së tij Liverpool për të marr postin e  udhëheqësit të Akademiosë Liverpool, ta mësoj mirë zehen e trajnerit, e më pas të jetë ndihmësi i Jurgen Klopp i cili e pret me padurim njërin ndër futbollistët më të famshëm anglez në dekadën e fundit.

 

 

 

Artikulli paraprakZyrtare: Shorti i 1/8 së finales në “Digitalb Kupën e Kosovës” tërhiqet të enjtën
Artikulli tjetërNë fundjavë nis rrugëtimi drejt Kupës së Botës “Kina 2019”