Mediat italiane kanë zbuluar një kërcënim që trajneri i Milanit, Gattuso ka lëshuar për futbollistët e tij gjatë ndeshjes me Bolognën. “Po nuk zbatuat ato detyra që ju jap unë do t’ju shkatërroj të gjithëve”, mësohet të kenë qenë fjalët e Gattusos, që nënkuptonte një stërvitje të fortë nëse skuadra e tij nuk fitonte. Mesa duket futbollistët e kanë marrë seriozisht këtë kërcënim pasi edhe kanë arritur të triumfojnë në fushë.

Gattuso ka luajtur për shumë vite me fanellën e Milanit duke fituar gjithçka dhe njihet si një njeri me karakter të fortë.

Artikulli paraprakPas shortit, reagon Bayerni. Shikoni si tallet me Besiktasin
Artikulli tjetërShorti Europa League: Lyon –Villarreal çifti më I fortë, Milan,Arsenal dhe Napoli nuk e kanë vështirë