Të shtunën në orën 20:45 Juventusi dhe Real Madrid do të përballen në finalen e madhe të Champions Leagues.

Mëngjesin e sotëm skuadra e drejtuar nga Zidane dhe Allegri është nisur drejt Cardiffit për të kërkuar suksesin e tyre historik.

Mediat italiane kanë zbuluar axhendën e Real Madridit dhe Juventusit.

Sot në orën 17:15, Massimiliano Allegri dhe Dani Alves do të dalin në një konferencë për mediat, ndërsa stërvitja e Juventusit do të zhvillohet në orën 18:30.

Stërvitja e Realit do të zhvillohet në orën 19:30, ndërsa Zidane do të flasë për mediat në orën 18:45

Artikulli paraprakSampaoli, zyrtarisht në krye të Argjentinës
Artikulli tjetërSfidë e dyfishtë për Champions dhe ‘Topin e Artë’