Pati një fillim të mirë këtë edicion, por Mbaye Niang dukët që ka rënë nga forma dhe tashmë e ka humbur besimin e Vincenzo Montellas.

Sipas mediave italiane, për Niang përpos Genoas të interesuara janë edhe skuadrat angleze West Ham dhe Watford, madje Slaven Bilic ka dërguar përfaqësues të klubit në Milano për të kontaktuar përfaqësuesit e lojtarit.

Artikulli paraprakSKANDAL/ “Presidenti i Federatës më ka dhunuar në zyrën e tij”
Artikulli tjetërZyrtare: Muntari rikthehet në Serie A