Skuadra e Romës e ka filluar në mënyrën më të mirë edicion e ri të garave në Serie A, pasi në shtëpi mposhti Udinesen me rezultat 4-0.

Në fakt Roma pasti raste të shumta për shënim edhe në pjesën e parë, mirëpo golat e fitores u shënuan në të dytën.

Rezultati ishte i barabartë deri në momentin kur u inkuadrua në lojë Diego Perotti, i cili e zëvendësoi El Sharaawy dhe më tu futur në lojë argjentinasi shënoi dy gola, njërin nga penalltia, kurse rezultatin përfundimtar Roma – Udinese 4:0 e vulosen Dzeko dhe Salah me nga një gol secili.

Artikulli paraprakPërmbledhja: Tottenham – Crystal Palace 1:0 [VIDEO]
Artikulli tjetërKjo është liga më e fortë në botë: 8 gola të shënuar, mbyllet spektakli në “Camp Nou”