Real Madrid e ka fituar ndeshjen e sontme ndaj Villarrealit me rezultat 2:3, në një ndeshje shumë të vështirë dhe me shumë kthesa në rezultat.

Fillimisht vendasit shënuan dy gola të shpejtë përmes Trigueros dhe Bakambu, por më pas Real Madrid riktheu gjithçka në favor të vetin pasi shënoi tre herë radhazi me anë të Bale, Ronaldo dhe Morata.

Pas kësaj fitoreje, Real Madrid rikthen sërish pozitën e parë në renditjen tabelare me 45 pikë, një në shumë se Barcelona që mbanë pozitën e dyte.

Artikulli paraprakPogba – Ibrahimovicit: Tani kuptojë se përse të transferoi United! Në mënyrë unike përgjigjet sulmuesi boshnjako – suedez…
Artikulli tjetërRoma i’a shuan ëndrrën Interit! Champions League tani mund të jetë vetëm një iluzion…