Prishtina e fortë, apo Besa e dobët.

Sigurisht, nëse marrim për bazë ndshjet e fundit dhe mënyrën e lojës, atëherë mund të konstatojmë se kaltër e bardhët janë shumë të fortë, kurse të kuqtë nga Peja jo, shkruan Korneri.net.

Prishtina e kreu punën që në pjesën e parë kur shënoi tre herë. U desht të kalonin 22 minuta për parë golin e parë pasi deri atëherë Besa u mbajt, por në atë moment Guthier Mankenda shënoi për epërsinë e parë,
Në akcionin vijues Prishtina shënoi edhe golin e dytë, këtë herë me protagonist Ahmet Januzin që shënoi nga afërsia.
Prishtina golin e tretë e shënoi në fund të pjesës së parë me Ergyn Ahmetin, ndërsa për t’i jep fund vuajtjeve të Besës u përkujdes sërish Ergyn Mehmeti këtë harë pas asistimit të mirë të Mankendas.
Pokeri i Prishtinën është një sinjal se Mirel Josa e kërkon titullin e kampionit, pasi pikërisht në përfundim të ciklit të parë apo pas xhiros së 11-të, Prishtina komendon e para me 21. /Korneri.net

Artikulli paraprakBatshuayi e shpëtoi Conten, Watford humbi në fund lojën gati të fituar
Artikulli tjetërVllaznia – Gjilani, ndeshja mbyllet me këtë rezultat