Paris SG është më afër se kurrë të sigurojë shërbimete mbrojtësit me përvoje portugez, Pepe, shkruan Korneri.net.

Duke e ditur se Pepe tash e sa kohë është duke kërkuar një skuiadër të re pasi Real Madridi nuk po i ofron kontratë të re dhe vend në përbërje, ai ka vondosur që të luajë për PSG pasi edhe oferta e parisienëve është shumë e mirë dhe joshëse për të. Pepe sivjet I bënë saktësisht 10 vitre prej se është transferuar nga Porto, andaj kontributi i tij ka qenë I madh te “mbretërit”, të cilët do t’i falënderohen për kontriubutin e dhënë për një dekadë në Santiago Bernabeu. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Emërohet përzgjedhësi i Holandës
Artikulli tjetërWeah iriton tifozët e Milanit: Gjithmonë e kam dashur këtë skuadër në Serie A