Ndeshja derbi e kësaj xhiroje në Superligën e basketbollin kosovar ndërmjet Pejës dhe Trepçës u mbyll me tiforen e skuadrës vendase me rezultat 74:57.

Duhet theksuar që loja ishte e barabartë pothuajse deri në fund mirëpo pejanën ishin më të koncentruar në fund dhe ia dolën që të shpojnë fitore.

Koshashënuesit më të mirë te Peja ishin Cameron me 21 pikë dhe Veseli 20, kurse te mitrovicasit u dalluan Ljulic dhe Mehmeti me nga 13 pikë të realizuara.

Artikulli paraprakFabregas – Fernandinho, agresiviteti që mund të çojë në suspendim
Artikulli tjetërAzdren Lullaku, lojtari më rritjen më spektakolare në Rumani