Dikur ndër gjyqtarët më rigoroz dhe më i ashpër në futbollit italian, Stefano Farina, pak pak orësh në moshën 54-vjeçare ka ndëruar jetë duke lënë gruan dhe djalin e tij.
I ndjeri ishte që një kohë të gjatë i sëmurë dhe mbajti privatësinë nga familjarët e tij të cilët dhanë gjatë ditës lajmin e hidhur, shkruan Korneri.net.

Gjatë karrierës së tij si gjyqtar, Farina referoi në 236 ndeshje në Serie A dhe 117 në Serie B, kurse debutoi në zehen e gjyqtarit në janar të vitit 1995.
Ishte gjyqtar kryesor në dy Superkupa të Italisë dhe Superkupën e Evropës në vitin 2006.

Shoqata e gjyqtarëve të Italisë dhe Federata e Futbollit, i ka shprehur ngushëllimet e sinqerta familjës Farina. /Korneri.net

Artikulli paraprakFamilja e Guardiolës, e pranishme në koncertin ku ndodhi sulmi terrorist
Artikulli tjetërTelashe me financa te PSG, Di Maria dhe Pastore në shënjestër