Napoli fiton me përmbysje me rezultatin 2-1 ndaj Veronas, në një takim që rezultoi shumë i luftuar.

Pas pjesës së parë që u mbyll me porta të paprekura, miqtë zhbllokuan ndeshjen në minutën e 72’ me Coppola që gjeti rrugën drejt rrjetës.

Ndërsa vendasit reaguan shpejt dhe barazuan në minutën e 79’ me golin e Ngonge. Ndeshja u vulos nga një perlë e vërtetë e realizuar nga Kvaratskhelia në minutën e 87’.

Artikulli paraprakTrepça 89′ eliminoi Llapin, Ballkani dhe Drita sigurtë kaluan tutje
Artikulli tjetërMan.United po shkëlqen, Chelsea u deklasua në shtëpi nga “ujqit”