Dyshja fantastike e Napolit, Marek Hamsik dhe Dries Mertens, në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Bolognias shënuan hat-trick 1:7, e që në fakt janë tregolëshat e rallë që shënohen në nivele të larta në futbollin evropian

Si Hamsik poashtu edhe Mertens kanë marrë me vete nga një top në shenjë kujtimi për efikasitetin e lartë të tyre në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Bolognias.

Artikulli paraprakDerbi i madh portugez i takoi Portos
Artikulli tjetërMontella nervozohet me gazetarët: Nuk dua të dëgjojë të flitet për krizë te Milani