Të dielën në mbrëmje do zhvillohet derbi i shumë pritur Milan – Inter dhe e natyrshme që mediat e ndryshme evropiane ti bëjnë jehonë këtij takimi.

Natyrisht që formacionet bazë do të jenë ato që do të ju sjellin kokëçarje trajnerëve, kurse vlera e 22 lojtarëve që do startojnë ndeshjen sipas mediave italiane do të ketë vlerën e 500 mln eurove dhe më të shtrenjtit do të jenë Icardi dhe Donnarumma, që llogaritën si dy margaritarë për skuadrat në fjalë.

Artikulli paraprakInter me dy superalternativa për dimër
Artikulli tjetërGriezmann te Reali apo United? Nuk ka gjasa teorike…