I harruar, pak minutazhë, i pavërejtur sa duhet, por gjithsesi shumë i talentuar. Lucas Moura është riktheyer në agjendën e Manchester United, pasi braziliani nuk ka arritur të gjenden si duhet në klubin e pasur francez Paris SG, shkruan Korneri.net.
Dhe, sipas disa informacioneve që vijnë nga Franca, Moura është në listën e lojtarëve që duhet larguar, andaj “djajtë e kuq”, po punojnë në këtë drejtim në mënyrë që ta transferojnë gjatë verës. Vlera e lojtarin aktualisht është rreth 25-30 milionë euro. /Korneri.net

Artikulli paraprakDzeko: Do të doja të luaja për Mourinhon
Artikulli tjetërChelsea, ofertë e mirë dhe e gjatë për trajnerin Conte