Nesër dhe pasnesër zhvillohet xhiroja e 13-të e garave të LRFP-së, për gjenerata të reja në futboll. Në të tre grupet A,B dhe C pritet të zhvillohen ndeshje interesante.

Këto janë çiftet e kësaj xhiroje:

Grupi A

Besa – 2 Korriku A/ e dielle ora 09:00
Urbano – Shqiponjat/ e dielle ora 11:00
Liridoni – Kosova P / e dielle ora 10:00
Vigani – Feronikeli A / e dielle ora 10:00
Prishtina A – Roni 19 / e dielle ora 10:00
Grupi B

2 Korriku B – Ramiz Sadiku/ e shtune ora 13:00
Besiana – Feronikeli B / e shtune ora 10:00
Prishtina B – Arsenali / e dielle ora 10:00
Rilindja – Internacional / e shtune ora 13:00.
Llapi pushon
Grupi C
Fushë Kosova – Elite F.A / e shtune ora 10:00
Feronikeli C – QS Prishtina / e shtune ora 09:00
Kurda – Ardhmëria / e shtune ora 09:00
Podujeva – Kosovari / e shtune ora 10:00
Besëlidhja – 17 Qershori / u shty

Artikulli paraprakDardanët i rezervojnë befasi spektakolare Kosovës [VIDEO]
Artikulli tjetërKosova luan me këto fanella sonte [FOTO]