Kasper Dolberg është zëvendësuesi i Milik në rolin e sulmuesit të skuadra e famshme holandeze Ajax. Suedezi ka shënuar deri më tani 13 gola në këtë stinor, dhe shumë shpejt është bërë objektiv i  klubeve të famshme evropiane, e mbi të gjitha atij anglez Liverpool. Jurgen Klopp ka kërkuar nga zyrtarët e klubit që të nisin bisedimet me Ajaxin nëse këta të fundit janë të gatshëm ta shesin lojtarin 25-vjeçar gjatë kësaj vere.
Klauzola e tij është 25 milionë euro.

Artikulli paraprak“Gabigol” e kërkon këtë numër te Inter, ka edhe një premtim…
Artikulli tjetërZbulohet prapaskena: Dani Alves kishte telefonuar zyrtarët e Barcelonës gjatë janarit, ja arsyeja….