Chelsea tashmë është mësuar të luaj edhe pa legjendën e gjallë John Terry i cili për shkak të moshës dhe lëndimeve një kohë të gjatë nuk luan për liderin aktual Chelsea.

Por, kur ndoshta Antonio Conte mendoj ta ftonte për duelin kundër Burnely që zhvillohet të dielën, Terry nuk mund të udhëtojë fare atje pasi kë pësuar lëndim jo të lehtë në këmbën e djathtë, dhe u desht që mjekët t’ia qepin këmbën pasi atë e qëlloi braziliano-spanjolli, Diego Costa.

Artikulli paraprakOrari i ndeshjeve të 1/8 së finales së Digitalb Kupës së Kosovës
Artikulli tjetërBayern fitoi në frymën e fundit, Dortmund “turpërohet” nga Darmstadt