Humbja në shtëpi ndaj Manchester City mund t’i kushtojë Frank Lampard stolin e Chelsea.

Sipas shtypit anglez, ish-kapiteni dhe legjenda e Blues është në rrezik për shfajësim duke pasur parasysh progresin zhgënjyes në Premier League. Chelsea aktualisht është e shtata në kampionat përkrah Aston Villa, Southampton dhe West Ham, larg nga maja e tabelës, përcjell Korneri.net

Uebfaqja “Athletic” zbulon se udhëheqja e Blues do të ishte e gatshme të merrte parasysh një numër alternativash nëse situata e Lampard bie më tej. Në verë Chelsea ishte protagonistja absolute në treg me nënshkrimet e Werner, Ziyech, Havertz, Chilwell dhe Mendy. Javët e ardhshme do të jenë vendimtare, gjithashtu sepse flitet për “tensione” midis Lampard dhe disa anëtarëve të ekipit “të cilët u gjendën jashtë ekipit të tij të titullarëve”.

Po flitet shumë se Brendan Rodgers, është favoriti më i madh për ta marr në dorë Chelsea nga edicioni i ardhshëm. /Korneri.net

Artikulli paraprakLargohet nga Arsenali pa luajtur asnjë minutë, edhe pse u ble shumë shtrenjtë
Artikulli tjetërSpurs punon ta “blindojë” sulmuesin Kane, ka frikë ga Reali dhe Man.City