MADRID, SPAIN - JULY 28: <> of Real Madrid <> during the Peace Cup match between Real Madrid and Liga Deportiva Universitaria de Quito at Santiago Bernabeu stadium on July 28, 2009 in Madrid, Spain. (Photo by Alberto Sereno/Real Madrid via Getty Images).

Në vitin 2007 Reali i Madrdit u populluar me shumë lojtar holandez ku midis tyre edhe lojtari i ardhur nga skuadra e Feynordit, Drenthe. Por aventura e tij përfundoi shpejt tek Madrilenët.

Koha e tij në ‘Santiago Bernebeu’ përfundoi shpejtë, dhe ai u huazua fillimisht në Spanjë te Hercules, dhe pas një viti në Premierligë tek Everton.

Asnjërën nga këto dy skuadra ai nuk arriti t’i bind që ta mbajnë, për të nisur aventura të reja te Alania Vladikavkaz, Reading, Sheffield Wednesday, Kayseri Erciyesspor dhe Baniyas.

Por këtë edicion, Drenthe edhe pse në moshën më të mirë, 29 vjeç, ka mbetur pa skuadër.

Artikulli paraprakFOTO/ Lamtumirë Milan, talenti ikën tek Juventusi!?
Artikulli tjetërTrashulluku i përjashtuar nga Zidane, hedh në gjyq Real-in [FOTO]