Milan u mposhtë me rezultat 2:0 nga Rijeka në kuadër të ndeshjes së fundit të fazës së grupeve në Europa League, kurse për trajnerin rossoner, Gennaro Gattuso, kjo humbje djeg shumë.

“Unë marrë përgjegjësinë për humbjen e sontme, pasi kurseva disa lojtarë pasi kemi ndeshje të rëndësishme brenda tre ditëve. U denuam keq në pjesën e parë dhe në të dytën nuk arritëm të bëjmë asgjë”, tha Gattuso pas ndeshjes./Korneri.net.

Artikulli paraprakEuro 2020, UEFA zyrtarizon lajmin befasues: Ndeshja hapëse në Romë, finalja në Londër….
Artikulli tjetërLum milionash për Juventus dhe Roma, Napoli merr “kusurin” e “motrës së vogël”