Andre Silva duket se po kalon momente të vështira në Itali, teksa kanë kaluar 4 muaj dhe ai ende nuk ka shënuar asnjë gol me fanellën e Milanit në Seria A. Trajneri Gattuso ka kritikuar paraqitjet e tij të dobëta dhe i ka kërkuar sulmuesit më shumë respekt për fanellën e Milanit.

“Të gjithë i dimë aftësitë e tij. Me Portugalinë shënon gjithnjë, por kur luan me Milanin duhet të bëjë më shumë. Kur vesh fanellën e Milanit, duhet ta respektosh atë” , tha Gattuso për mediat italiane.

Artikulli paraprakCuculi Dhe Abdurrahimi me sy ka Superliga Shqiptare
Artikulli tjetërTop – 5 lajmet e ditës në “Korneri”