Është ndarë nga jeta një prej trajnerëve më të shquar fierak, Vangjel Capo.

Ish-trajneri i Apolonisë ka nderuar jetë në moshën 65-vjeçare si pasojë e një sëmundje të rëndë që po vuante prej kohësh.

“Xhela”, siç e thërrisnin në Fier, mbahet mend si një prej trajnerëve që ka stërvitur brezin e artë të Apolonisë.

Ai lindi në qytetin e Fierit me 6 dhjetor të vitit 1952 dhe nuk vinte rastësisht në botën e sportit pasi këtë gjë e kishte trashëguar nga tradita familjare.

Artikulli paraprakMilan të gatshme 15 për përforcimin e parë të dimrit
Artikulli tjetërInsigne nuk luan ndaj Interit?!