Pak shaka dhe humur sa i përket ndeshjes në Gjilan.

Në asnjë mënyrë ama bash në asjnë, nuk është dashur të luhet derbi local Gjilani-Drita në një fushë të tillë.
Pse është dshur të luhet një spektakël futbolli në vendin tonë kështu, faji nuk është as tek kryesitë e klubeve, as tek lojtarët e më së paku nga tifozët e flaktë të të dyja skuadrave.

Fusha e lojës ishte krete baltë (lloq i gjallë), dhe në këtë vend nuk ka mundur të ketë futboll, andaj jo rastësisht e kemi lënë këtë foto të këtij shkrimi si derbi i lloqit. Korneri.net

Artikulli paraprakJa pse Bekim Isufi pas ndeshjës akuzoi Gjilanin
Artikulli tjetërE përjetoi rëndë barazim: Gatusso kërkoi thikën!