Sevilla dhe Barcelona e kanë mbyllur në barazim 1:1 derbin e sotëm të La Ligës spanjolle, shkruan “Korneri.net”.

Pjesa e parë e ballafaqimit u mbyll pa gola, por Barcelonës i’u anulua një gola padrejtësisht pasi topi i goditur nga Messi kaloi vijën fatale, por këtë gjë nuk e vrejtën gjyqtarët.

Në pjesën e dytë, Valencia kaloi në epërsi me anë të Rodrigo pas një aksioni të rrjedhshëm, mirëpo Jordi Alba e vulosi rezultatin përfundimtar 1:1 me një gol mjaftë të bukur.

Pas 13 xhirove në La Liga, Barcelona është lider me 35 pikë, e ndjekur pikërisht nga Valencia që ka 31 pikë të tubuara./Korneri.net.

Artikulli paraprakJuventus mbetet në hap me Napolin e Inter
Artikulli tjetërPSG nuk ka kundërshtar në Ligue 1, marshon drejt titullit