Raportetet e mëngjesit të ditës së sotme në mediat spanjolle bëjnë ditur se skuadra spanjolle e Barcelonës është i ka vën në objektiv pesë emra për merkatos e verës së ardhme për në qendër të mbrojtjes, ku një nga ta me gjasa të mëdha nga sezoni i ardhshëm do të veshë fanellën e skuadrës “katalanase”, shkruan “Korneri.net”.

Yerry Mina (23) i Palmeiras, Dan-Axel Zagadou (18) që luan te Borussia Dortmund, Mouctar Diakhaby (20), i cili aktivizohet te skuadra franceze Lyon dhe pika më e fortë e mbrotjes së skuadrës italiane Napoli, Kalidou Koulibaly (26)./Korneri.net.

Artikulli paraprakBalotelli jashtë Italisë për ndeshjet play off, shans për Simone Zaza
Artikulli tjetërPrestigjozja gjermane: Bayern në janar zyrtarizon këtë trajner, por Heynckes do ta vazhdojë punën deri në qërshor