Georginio Wijnaldum është një dëshirë e madhe e Barcelonës, veçanërisht sepse kontrata e tij me Liverpool skadon verën e ardhshme, por i respektuari “The Athletic” shkruan se holandezi nuk ka vendosur ende të largohet nga Anfield.

Nuk është e vërtetë që ai e refuzoi kontratën e re

Mesfushori 30-vjeçar arriti në Liverpool në 2016 dhe nuk e ka ndryshuar kontratën që nga ajo kohë, kështu që ai kërkoi një pagë dukshëm më të lartë sezonin e kaluar, por asnjë marrëveshje nuk u arrit, përcjell Korneri.net

Media spanjolle Todo Fichajes raportoi se holandezi refuzoi të zgjasë kontratën e tij me Reds, por The Athletic shkruan se kjo nuk është e vërtetë.

Wijnaldum ende shpreson të arrijë një marrëveshje me Liverpool, por problemi mund të jetë se ai po kërkon një kontratë afatgjatë me një pagë shumë më të lartë. Liverpool nuk është i vendosur të nënshkruajë kontrata të tilla me një lojtar 30-vjeçar.

Klopp dëshiron ta mbajë atë

Holandezi ka luajtur në çdo ndeshje të ligës këtë sezon, gjë që tregon se sa i rëndësishëm është një lojtar në ekipin e Jurgen Klopp, i cili shpreson që klubi të pajtohet me lojtarin. /Korneri.net

Artikulli paraprakExploring Key Aspects In Literary Essay
Artikulli tjetërUnanswered Questions on Mexican Mail Order Brides That You Need To Find Out About