Foto LaPresse/Spada 03 dicembre 2016 Torino (Italia) Sport Calcio Juventus vs Atalanta - Campionato italiano di calcio Serie A TIM 2016/2017 - "Juventus Stadium " Nella foto: Mandzukic kessie Photo LaPresse/Spada December 03 , 2016 Turin (Italy) Sport Soccer Juventus vs Atalanta - Italian Football Championship League A TIM 2016/2017 - " Juventus Stadium " In the pic: Mandzukic kessie

Këtë edicion një nga pikat më të forta të Atalantës është padyshim mesfushori, Franck Kessie, i cili u ka rën në sy skatutëve të gjigantëve evropian, të cilët kanë të gatshme oferta konktete për të.

Sipas mediave italiane, Paris Saint-Germain dhe Chelsea janë të interesuara për Kessie, mandje dy klubet e famshme evropiane kanë dërguar përfaqësuesit e tyre në Bergamo për të pyetur rreth mundësisë së transferimit të tij dhe vlerës konkrete të kartonit.

Artikulli paraprakJuventus ka 25 opcione në merkato! I pari Donnarumma…
Artikulli tjetërGalliani qetëson tifozët: Deulofeu nesër arrinë në “Milanello”….