Nuk më befasi që futbollistët më të mirë botëror po largohen nga Evropa pasi pagat që po i ofrohen atyre në Kinë janë marramendëse dhe dy apo trefishë më të marta se në Evropë.

Kështu, edhe braziliani i famshëm Alexandre Pato pritet që shumë shpejt të udhëtoj drejt shtetit komunistë për t;iu bashkuar skuadrës kineze Tianjin e cila drejtohet nga italiani Fabio Cannavaro.

Shumë shpejt ish anëtari i Milanos do t’i kryej vizitat mjekësore dhe t’i bashkohet skuadrës së tij të re, pas aventurës që e kaloi edhe te Villarreal.

Artikulli paraprakEkskluzive/Besa kompletohet: Kryen punë edhe me dy superfutbollistë
Artikulli tjetërLiverpool në krizë, eliminohet edhe nga FA