Pas Liverpool edhe Arsenal po mundohet ta sjell në Premier League, sulmuesin francez të Lyon, Alexandre Lacazette, mirëpo problem më i madh për këto dy klube është çmimi i lartë i lojtarit. 70 milionë euro janë të mëdha shkruajnë mediat britanike, ndërsa informacione për të kanë kërkuar edhe Juventus, At.Madrid dhe Paris SG.
Por, nëse Arsenali e shet Alexis Sanchez e që gjasdat janë shumë të mëdha, atëherë mund të transferoj Lacazette pa asnjë problem.

Artikulli paraprakStrakosha afër kontratës së re
Artikulli tjetërInter, kinezët 300 mln euro në merkato! Gjithçka sillet rreth Igli Tares….