Hapave të babait të tij. Justin Kluivert, djali i të famshmit Patrick, ka debutuar në fanellën e klubit të famshëm holandez Ajax. Në ndeshjen e fituar nga kryeqytetasit 1:3 te Zëolle, Justin u inkuadrua në lojë në minutën e 39. në vend të Amin Younes. Bëhet fjalë për një futbollist 17-vjeçar i cili luan në krahë si sulmues dhe është shumë i talentuar.

 

 

Artikulli paraprakMascherano zbulon gjithçka: Ja klubi i ardhshëm i Messit
Artikulli tjetërAustralian Open, të mëdhenjtë në raundin e dytë