Real Madrid dhe Betis janë dakorduar që mesfushori 20-vjeçar Dani Ceballos të transferohet te klubi mbretëror, shkruan Korneri.net.
Ceballos për të cilin interesim të madh kishte shfaq edhe Barcelona, ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare me kampionët evropian, ndërsa prezantimi i tij zyrtarë do të bëhet të premtën e ardhshme në ora 13.00 në stadiumin Santiago Bernabeu. /Korneri.net

Artikulli paraprakBonucci u përshendet me shokët e tij në Vinovo, gjatë ditës në Milano për vizita mjekësore
Artikulli tjetërMorata te Man.United? Noshta, por Reali kërkon portierin De Gea