Edhe pse ende nuk është bërë krejtësisht zyrtare, megjithatë  KB Trepça është shumë transferimit të fundorit bjellorus, 30-vjeçarin Maksim Shustau i cili do të zëvendësonte Jeremy Wise pasi nuk ka plotësuar pritshmëritë në klubin mitrovicas.

Shustau është pjesë e skuadrës Bguir Minsk ku edicionin e kaluar pati paraqitje shumë të mirë prej 37,1 minutë për lojë, 21,8 pikë, 2,8 kërcime dhe 4,7 asistime për ndeshje.

Transferimi i tij final pritet ditëve të ardhshme pasi lojtari duhet të vendos nënshkrimin në kontratë të re.

 

 

Artikulli paraprakRoma barazoi në Plzen
Artikulli tjetërLRF Prishtinë: Orari i ndeshjeve java e tretë