Në një shkrim në faqen e internetit, Inter e ka bërë zyrtare rikthimin e Walter Samuel. Ish mbrojrësi argjentinas i cili ka vesh fanellën e Interit nga viti 2005 deri më 2009 duke fituar 6 titujë, 3 Kupa të Italisë, 5 Superkupa italiane, dhe një herë Ligën e Kampionëve dhe botërorin e klubeve, do të jetë pjesë e stafit të neroaxurëve. Samuel do të njëri nga personat kryesor të trajnerit të ri Stefano Pioli.

“Një luftëtar i heshtur i cili fol me fakte. Një fitues i cili kurrë nuk i ka lënë zemrat tona. Mirë se erdhe në shtëpi, Walter Samuel!”  shkruan faqja e klubit.

 

Artikulli paraprakRoma në “pazar” te Real Madrid
Artikulli tjetërIcardi nuk ka shënuar në derbin e madh “Maddonina”