Juan Sebastian Veron tashmë ka zyrtarizuar rikthimin e tij në futbollin aktiv, pasi ka përmbushur një premtim që iu kishte dhën tifozëve të Estudiantes.

Veron 41 vjeçar, ka një karrierë të pasur, por pa marr parasysh moshës së shtyer ai akoma e ndjen vetën në formë dhe të gatshëm për të luajtur në nivele të larta.

Sipas mediave argjentinase, Veron do të debutojë në muajin janar në “Florida Cup” kundër Bayer Leverkusen.

Artikulli paraprakMesfushori i Atalantas fut në “luftë” gjigantët evropian, së fundmi Atletico Madrid…
Artikulli tjetërRrëfim i veçantë/ Refuzova Barçën, kujtoja se po bënin shaka