Rikthehen në vendin e tyre Samir dhe Burim Zekiqi. Basketbollistët kosovar tashmë edhe zyrtarisht janë pjesë e Trepçës që angazhoi sërish dy lojtarët vendor që patën eksperiencë të mirë te Peja, por pas bisedimeve disa javore ata vendosët që të rikthehen në Mitrovicë te skuadra e tyre e dikurshme për të nënshkruar për një vit me Trepçën. Kjo nuk do të jetë e tëra, pasi “bomba” e Trepçës pritet të shpërthej ditëve të ardhshme.

 

Artikulli paraprakBesa ndali hovin e Ferizajt
Artikulli tjetërHalvalia sërish barazoi, ky është epilogu i vashave tona