Holandezi i famshëm, Rafael Van der Vaart ka gjetur skuadër të re pas një sezoni jo shumë të mirë në La Liga te Betis.

Sipas mediave daneze, Van der Vaart që nga sot është futbollistë i Midtjylland.

Kujtojmë që Van der Vaart në të kaluarën ka mbrojtur ngjyrat e skuadrave Ajax, Real Madrid, Hamburg, Tottenham dhe Betis.

Artikulli paraprakZyrtare: Ranieri nënshkruan kontratë të re
Artikulli tjetërMilan vetëm fjalë, pa vepra: Januzaj pranë kalimit te kjo skuadër