Pandemia ka bërë që shumë evente sportive të shtyhen kurse disa të tjera të anulohen fare. Kështu UEFA ka njoftuar data zyrtare për edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve, pasi ky edicion do shtyhet deri në gusht prej ndalesës që shkaktoi Koronavirusi.

FIFA19-Hero-Tertiary-UEFA-xs-2x.jpg.adapt.crop191x100.1200w

Edicioni 2020-2021 do të fillojë me 20 tetor, ndërsa finalja do të luhet në Stamboll me 29 maj.
Datat e Ligës së Kampionëve për edicionin e ri 2020-2021:
Raundi i parë i fazës së grupeve – 20/21 tetor, 2020
Raundi i dytë i fazës së grupeve – 27/28 tetor, 2020
Raundi i tretë i fazës së grupeve – 3/4 nëntor, 2020
Raundi i katërt i fazës së grupeve – 24/25 nëntor, 2020
Raundi i pestë i fazës së grupeve – 1/2 dhjetor, 2020
Raundi i gjashtë i fazës së grupeve – 8/9 dhjetor, 2020
Raundi i 1/16 – Ndeshjet e para: 16/17 shkurt dhe 23/24 shkurt, 2021. Ndeshjet e kthimit: 9/10 mars dhe 16/17 mars, 2021
Çerekfinalet – Ndeshjet e para: 6/7 prill, 2021. Ndeshjet e kthimit: 13/14 prill, 2021
Gjysëmfinalet – Ndeshjet e para: 27/28 prill, 2021. Ndeshjet e kthimit: 4/5 maj, 2021
Finalja – 29 maj, 2021

/Panorama Sport

Artikulli paraprakGuardiola e paralajmëron gjermanin Klopp..!
Artikulli tjetërMjaftojnë 92 minuta për të bindur drejtuesit, Milani blen mesfushorin belg