Superderbi i basketbollit kosovar Trepça – Peja do të zhvillohet ditën e shtunë në ora 18:00 në palestrën “Minatori” mëson “Korneri.net”.

Nga ana tjetër në Mitrovicë shihet kjartë se interesimi për këtë ndeshje është i jashtëzakonshëm, andaj edhe pritet që palestra të jetë e stërmbushur, pasi rivaliteti i të dyja klubeve është mjaftë i madh, duke pasur parasysh që si Trepça ashtu dhe Peja synojnë plasman sa më të lartë renditjen përfundimtare të Superligës së Kosovës në basketboll.

Artikulli paraprakNëse jo për suksese, Lutz Lindemann mund të hyjë në histori të Prishtinës për një fakt qesharak!
Artikulli tjetërEkskluzive: Sigal Prishtina largon dyshën amerikane Davis – Forte, ja kush rikthehet në skuadër!?