Para pak çastesh morën lajmin zyrtarë se nga Sigal Prishtina do të largohet qendra Bojan Trajkovski dhe amerikani Darby Jr. Louis i cili nuk përmbushi pritshmëritë nga trajneri dhe stafi teknik i Sigal Prishtinës. Ajo që dihte sigurtë, Trajkovski do të kaloi te skuadra maqedonase Karpos Sokoli, ndërsa Louis ende nuk dihet. Vendin e tyre shumë shpejt do ta zënë të tjerët.

 

 

 

Artikulli paraprakBIBL: Tirana me rikthim senzacional në fund të ndeshjes mposhti Pejën
Artikulli tjetërBIBL: Prishtina i shkakton humbjen e parë Kumanovës