Një lajm i pabesueshëm vjen nga Gjermania pasi trajneri Thomas Tuchel ka dhënë dorëheqje nga gjiganti gjerman Borussia Dortmund, shkruan Korneri.net.
43-vjeçari i cili e dërgoj skuadrën në Ligën e Kampionëve duke e ëprfunduar edicionin në Bundesliga në pozitën e tretë, vendosi të largohet ng stadium më i zjarrtë në Evropë, Signa Iduna Park, dhe tash pret oferta në klubet tjera.
Në rast se Arsenali nuk ia vazhdon kontratën Arsene Wengerit, (që ndoshta po qëndron në Emirates), atëherë Tuchel mund të jetë i par ii “togjinjëve” që nga edicioni më i ri në Premier League. /Korneri.net

Artikulli paraprakArsenali ua ngrit pagat vetëm që t’i bindin ata të qëndrojnë!
Artikulli tjetërConte ka në dispozicion 200 mlm euro për merkato, ja futbollistët që janë në shenjëstër