Jo vetëm transferime me lojtarë cilësor dhe të njohur, kampioni aktual i Italisë Juventus po i realizon gjatë këtij afati kalimtar veror.
Biankonerët siç mëson Korneri.net, kanë transferuar sulmuesin e rid he perspektiv Qëndrim Kameraj i cili është lind dhe rritur në Luzen të Zvicrës.
Talenti i tij i padiskutueshëm ka rënë në sy edhe te një klub i madh si Juventus, që arriti marrëveshje me lojtarin i cili nënshkroj kontratë afatgjate dhe menjëherë do të kaloi te skuadra e dytë e Juventusit. Përveç tij Juventus nënshkroj kontratë edhe me dy lojtarë tjerë të rinjë.
Kameraj është pjesë e Kombëtarës U-18 e Zvicrës, ku në dy ndeshje ka realizuar një gol. /Korneri.net

Artikulli paraprakLajmet me të reja nga futbolli kosovar
Artikulli tjetërZyrtare: Liridon Kukaj befason me skuadrën e re