Dita ditës lideri në Vala Superligën e Kosovës në futboll Trepça 89′ është duke u kompletuar, duke rritur konkurencën në të gjitha repartet.

I fundit që i është bashkuar Trepçës 89′ në Antalia, është mbrojtësi super i talentuar, Afrikani, Kabba Sambou, i cli tashmë është i gatshëm për ti shërbyer trajnerit, Zikerija Ramadani.

Kujtojmë që Sambou, është 20-vjeç, është reprezentues i Gambias dhe zyrtarët e Trepçës 89′ konsiderohet si një nga goditjet më të mëdha në merkaton dimërore.

Artikulli paraprakChelsea pa kurfarë “mëshire” ndaj Arsenalit, marshim i sigurtë drejt titullit
Artikulli tjetërBayern ndalet nga Schalke, fitojnë Hoffenheim, Koln, G’ladbach dhe Herta