Pas Daniele Rugani, në shtëpinë Juventus ka lajme të reja. Stefano Sturaro e ka vazhduar kontratën me biankonerët deri në vitin 2021. I transferuar në vitin 2014 nga Genoa për 6,5 milionë euro plus bonuese, mesfushori nga Sanremo ishte i huazuar te Genoa deri në janar të vitit 2015.

Në fanellën e Juventusit ai u paraqit në 56 ndeshje duke shënuar 3 gola, dhe duke kotribuuar në dy titujtë e fundit të Juvebtusit, një Kupë të Italisë dhe Superkupën italiane.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here