Gareth Southage është emëruar edhe zyrtarisht përzjedhës i Anglisë, duke e zëvendësuar të shkarkuarin pas skadalit Sam Allardyce. Ish reprezentuesi (mbrojtësi) anglez ka nënshkruar kontratë 4-vjeçare me “treluanët”, dhe do të jetë në krye të Anglisë deri në kampionatin e ardhshëm evropian 2020.

46-vjeçari nuk e fshehu aspak kënaqësinë që tash e tutje do te jetë në krye të kësaj përfaqësuese me të cilën kërkon suksesin më të madh në historinë e këtij shteti, trofeun e parë evropian. Deri më tani Southgate drejtojë Anglinë në tri ndeshje në të cilat shënoi dy fitore e një barazim.

southagate-1

 

 

Artikulli paraprakQesharake: Surprizën e Trepçës 89′ e krahasojnë me një garë të “Moto GP” [FOTO]
Artikulli tjetërVIDEO/ Pamjet 3D, ja si u rrëzua avioni i skuadrës së Chapecoenses