Tashmë edhe zyrtarisht mesfushori i famshëm holandez, Wesley Sneijder është anëtari më i ri i Nice. Përmes faqës së klubit, Nice ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Sneijder i cili është larguar nga gjiganti turk Galatasaray, dhe si lojtar i lirë iu bashkangjit skuadrës franceze e cila rrugëtimin për në Ligën e Kampionëve e sheh në rast se eliminon skuadrën e fortë italiane Napoli. /Korneri.net

Artikulli paraprakPrapaskena, si Neymar-i dhe i ati tradhëtuan Barçën
Artikulli tjetërRonaldo i bashkohet skuadrës në Shkup