Sigal Prishtina me anë të rrjetit social Facebook, ka bërë publik transferimin e fundorit amerikan Jabarie Hinds.

“Ashtu sic premtuam dje, sot vazhdojmë me lajmet e radhës, ku bëhet fjalë për përforcimin e radhës, fundorin 24 vjecar Jabarie Hinds.
Hinds vjen nga NCAA ku sezonin e kaluar në 32 ndeshje kishte 14.4 ppg, 2.3rpg dhe 3.0 apg. Hinds shquhet për shpejtësinë, depërtimet, asistimet e mbi të gjitha për precizitetin e tij.
Jabarie, welcome to the home of champions!
Në ora 13:00 zbulojmë edhe përforcimin e radhës; kësaj radhe, vendor!”, shkrun KB Prishtina.

Artikulli paraprakSynimi i Lazio-s quhet Milot Rashica!
Artikulli tjetërKy është përforcimi i ri i Sigal Prishtinës [VIDEO]